Ściana kominkowo telewizyjna

scianka telewizyjna

Ściana kominkowo telewizyjna

Wykonanie ścianki telewizyjnej z płytek wielkoformatowych

Miasto: Gorzów Wielkopolski 

 

Nowoczesny salon z kominkiem
Dekoracyjna ściana z kominkiem

 

Wykonanie ścianki telewizyjnej z płytek wielkoformatowych stworzyło nowoczesne i eleganckie wnętrze w salonie. Poniżej krótki opis w jaki sposób zrealizowaliśmy projekt.


Pomiar i planowanie: Na początku dokładnie zmierzyliśmy przestrzeń, w której umieściliśmy ściankę telewizyjną. Następnie zaplanowaliśmy układ płytek i rozmiary, aby idealnie pasowały do wybranej powierzchni.

Wybór płytek wielkoformatowych: Wybraliśmy płytki wielkoformatowe, które odpowiadają preferencjom naszego klienta, stylowi i kolorystyce. Płytki wielkoformatowe mają duże rozmiary, co oznacza mniej powierzchni fugowych i bardziej jednolitą powierzchnię.

Przygotowanie ściany: Upewniliśmy się, że ściana, na której będziemy montować płytki, jest odpowiednio przygotowana. Usunęliśmy wszelkie nierówności, naprawiliśmy ewentualne uszkodzenia i nałożyliśmy powłoki z chemii budowlanej na  powierzchnię - celem stabilnej nośności.

Montaż płytek: Rozpoczęliśmy od dokładnego oznaczenia linii prostokątnych na ścianie, które będą służyły jako punkt odniesienia do montażu płytek. Następnie nałożyliśmy odpowiedni klej i wkleiliśmy płytkę na ścianę ,  dbając o równomierne ułożenie płytki gresowej . Pamiętając o używaniu odpowiednich narzędzi do ułożenia płytek.

Fugowanie: Po zamontowaniu wszystkich płytek, wykonaliśmy fugowanie, czyli wypełnienie szczelin fugą DF10 między nimi. Wybraliśmy odpowiedni kolor fugi, który pasował do płytek i pozwolił uzyskać pożądany efekt wizualny.

Czyszczenie i wykończenie: Po zakończeniu montażu i fugowania, dokładnie oczyściliśmy powierzchnię płytek z ewentualnych resztek pyłu po fudze . Dodatkowo zastosowaliśmy specjalne środki do pielęgnacji i zabezpieczenia płytek, aby utrzymać je w odpowiednim  stanie przez długi czas.

Wykonanie ścianki telewizyjnej z płytek wielkoformatowych było zadaniem wymagającym oraz precyzyjnym.

Stylowy kominek i telewizor

Dekoracyjna ściana z kominkiem

Wnętrze salonu z kominkiem

Telewizor zamontowany na ścianie